Pohár LKFS 2015

 

Cvikov - Skalice

3:2 (1:0)

Tento zápas jsme brali jako poslední přípravné utkání pro první mistrák, bohužel jsme nenastoupili úplně v kompletní sestavě, ale hráči, kteří nastoupili, tak zápas poctivě odmakali, i když fotbalově se nám tolik nedařilo. Bylo také vidět, že jsme hráli poprvé na přírodní trávě, což je velký rozdíl od té umělé. Hosté ze Skalice drželi více míč na svých kopačkách a měli optickou převahu, ale fotbal se hraje na góly a my jsme opět těžili z větší produktivity a dali o jednu branku více než soupeř. V důležitých momentech nás dvakrát podržel dobře chytající Jirka Machačný nebo hostující střelci selhali v koncovce. Nás může mrzet v závěru zápasu, kdy Skalice otevřela hru ve snaze o vyrovnání, že jsme neproměnili dobré brejkové situace a nakonec jsme si ještě zápas zkomplikovali, ale hostům se podařilo z tlaku už jen v samém závěru snížit na konečných 3:2. Ve hře obou týmů bylo vidět hodně nepřesností a všichni si zvykali na přírodní trávu. První poločas mi přišel trochu ospalý, ale přesto jsme šli ve 29. minutě do vedení, kdy se po brejkové přihrávce od Kuběje prosadil Vacek střelou podél brankáře. Hosté hrozili hlavně z dobře kopaných standartek, ale ty se nám dařilo pobránit. Brzy po přestávce ve 48. minutě centroval z pravé strany přesně Kuběj a Pěnička se po dobrém náběhu z první nemýlil a po pěkné akci to bylo 2:0. V 62. minutě se radovali také hosté, kdy se parádně z trestného kopu trefil Martínek a Machačnému nedal šanci. V 80. minutě se prosadili oba střídající hráči, kdy se u brankové čáry dobře uvolnil Tóth a jeho zpětnou přihrávku krásně z voleje k tyči trefil Minář a bylo to 3:1 a tento gól byl asi rozhodující pro konečný výsledek a náš postup. Hosté však stále tlačili a vytvářili si dobré příležitosti, které nevyužili nebo je zastavila naše obrana. Nakonec se zaslouženě prosadili, ale až 89. minutě, kdy míč do branky hlavou dorazil Kazan a stanovil tak konečné skóre zápasu 3:2 pro domácí. Utkání z mého hlediska splnilo účel přípravy na první mistrovské utkání a myslím, že bylo odehráno v korektním duchu čemuž, přispěla obě družstva. Skalici přeji, aby se jí dařilo v bojích o záchranu.

Sestava: Machačný, Lexa, Červenka, Knolle, Urban, Jirák(62.Minář), Coufal, Pěnička, Kutloch(75.Tóth), Kuběj, Vacek