mistrovské utkání stráž pod ralskem - cvikov 2:2 (2:0) na penalty 2:4

Pěkný sluneční den, sportovní přátelé. Dnes jsme odehráli velmi těžké utkání ve Stráži pod Ralskem. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, ba naopak, čekal nás jeden z nejtěžších zápasů na jaře. V kabině jsme si řekli, že se musíme pokusit více střílet ze střední vzdálenosti. Na začátku první půle jsme to trochu plnili, ale postupem času, jsme skoro vůbec na branku nevystřelili, což byla chyba. V prvních deseti minutách jsme pálili asi čtyřikrát na bránu, měli jsme i jednu velkou šanci, a to když Petr Kučera napřáhl za půlkou a orazítkoval spojnici tyče a břevna. To byla krásná střela, škoda. Petr si to ale vynahradil o malou chvílí později, bohužel vsítil vlastní gól. Nechával míč Márovi a ten našeho kapitána krásně trefil a míč zapadl do naší branky. 1:0 pro soupeře. To se stává ale i jiným borcům. Nás ten gól ale rozhodil, do této chvíle bylo utkání vyrovnané, žádné větší šance nebyly. Soupeř byl najednou všude, podařilo se mu ještě jednou skórovat a to Mára chytil ještě jeden gól. Musím konstatovat, že my jsme si žádnou gólovku nevypracovali. Naší bolestí je neustálé kličkování a tím ztráty míče. To nás stojí velké úsilí vybojovat míč zpátky. O poločasu jsme si řekli, že není nic ztraceno, dáme góly a vyhrajeme, ale ono se to hezky povídá. Ale vážně se tak stalo, v rozmezí 3 minut jsme dali dvě branky, které vstřelil Míša Tíma a bylo srovnáno. Hra se odvíjela od brány k bráně, soupeř kopal penaltu, kterou ale zneškodnil náš gólman Mára Žucha, potom ještě vsítil branku, která nebyla pro postavení mimo hru uznána a na konec jsme mohli rozhodnout my. Míša Tíma posunul míč na hrot, kde číhal Lukáš Pokorný, přehodil si brankáře a šel do prázdné branky, jenže ouha, míč měl na levou nohu a branku netrefil. Obrovská šance. Musíme být ale spravedlivý, remíza je zasloužená, kluci ze Stráže měli několik velikých šancí, které ale zlikvidoval náš brankář. A šlo se na penalty, v nich zazářil MÁRA, který dvě penalty chytil (my dali všechny) a byl vyhlášen nejlepším naším hráčem. Všichni hráči na hřišti se vydali ze všech sil, bojovali, nikdo nechtěl prohrát, ani my, ani soupeř, prostě do toho dali všechno. A to mluvím o našich tak i o hráčích ze Stráže. Proto děkujeme všem za bojovný výkon. Příště nás čeká na vlastním hřišti soupeř, který nám připravil jedinou porážku a to kluci z Mimoně. Vezměte všechny babičky, dědy, tatínky, maminky, příbuzné a fotbalové nadšence a přijďte podpořit naše kluky. A i kdyby to nevyšlo tak jim fanděte až do konce. Zaslouží si to.

branky: 2x Míša TÍMA, penalty: Míša TÍMA, Lukáš POKORNÝ, Radek VANČURA, Jakub SILNÝ

sestava: Mára ŽUCHA, Tadeáš SEDLÁK, Petr KUČERA (C), Radek VANČURA, Míša TÍMA, Jakub SILNÝ, Ondra NOVOTNÝ, Jirka KROUTIL, Lukáš POKORNÝ, Jarda DRÁPAL, Jirka JANDÁK