mistrovské utkání starší žáci Cvikov - Žandov 4:1 (1:1)

Tak tu máme další mistrovské utkání a konečně jsme se představili na domácím trávníku. Zavítal k nám soupeř ze Žandova. Upřímně, myslel jsem si, že to bude lehčí soupeř, ale opak byl pravdou. Nebo my nehráli jak jsem si představoval. Ale to nikdy nevíte jak utkání dopředu dopadne. První půli jsme začali velice dobře, už v 5. minutě jsme se ujali vedení zásluhou Petra KUČERY, který sebral v našem obranném pásmu míč, prokličkoval do útočného pásma, napřáhl a tečovaná rána zapadla do branky. Od této chvíle jsme ale byli všude pozdě, v záloze existoval jedině Míša TÍMA. Vše jsme chtěli řešit jen individuálně, ale to jsme narazili, soupeř pěkně kombinoval, přihrávkami nás úplně rozložili a přišel trest. Záloha se nestačila vrátit, v obraně zbyl jen P. KUČERA a Mára ŽUCHA, který ještě stačil v prvním momentě zachránit, ale odražený míč přistál na noze osamoceného protihráče a ten zasunul balon za našeho brankáře. V první půli jsme už nic nevykouzlili a tak poločas rozhodčí ukončil výsledkem 1:1. O přestavce jsme se rozhodli pro rozestavení jako v minulém utkání v Doksech. Takže jsme "KŮČU" vysunuli do zálohy a Radka VANČURU jsme postavili na stopera a to zafungovalo. Najednou jsme byli v záložní řadě silní a chytli se i další kluci, jako Míša DOAN a Jirka KROUTIL, a právě tito dva mladí hráči udělali nádhernou akci zakončenou brankou. Míša Doan dostal přihrávku do křídla, potáhl balon až k brankové čáře a poslal krásnou přihrávku nabíhajícímu Jirkovi KROUTILOVI, který na zadní tyči nazaváhal, stav utkání 2:1. Moc pěkná akce. A zase jsme byli na koni MY. Míša TÍMA  šel sám na brankáře, kterého loboval, ale míč šel nad břevno. Potom opět nasadil slalom přes celé hřiště Pert KUČERA, prokličkoval celým hřištěm, ale ve skorovaní mu překážela tyčka. Několik dobrých příležitostí měl i Luki POKORNÝ, ale nějak mu  ten "kulatý nesmysl" dnes spíše překážel, ale Luki, jindy to zase vyjde, uvidíš. Náš třetí gól vsítil Míša TÍMA, byl to takový krkolomný gól, ale i ty platí. A náš poslední čtvrtý gól vstřelil po samostatné akci (napodobil Kůču) Mára ŽUCHA, prošel celým hřištěm a nedal brankáři vůbec šanci. Musím určitě vyzdvihnout Radka VANČURU, na stoperu byl jistý a neudělal jedinou chybu (trochu mu chybí fyzička, že Radku). Na závěr musím napsat, že mimo jedné akce, po které padnul gól, chceme většinu našich akcí řešit individuálně, nevím jestli to ale bude stačit na silnělší soupeře, i když každý soupeř je jiný a každé utkání je jiné. Tak uvidíme příští týden ve Stráži, tam to bude určitě těžké. Děkuji rodičům a našim fandům za přízeň, že nás podporují.

branky: 1x Petr KUČERA, 1x Jirka KROUTIL, 1x Míša TÍMA, 1x Mára ŽUCHA

sestava: Jan HRŮZA, Mára ŽUCHA, Petr KUČERA (C), Jarda DRÁPAL, Petr HAMAN, Radek VANČURA, Dominik DUŽDA, Jirka KROUTIL, Míša TÍMA, Míra KARÁSEK, Míša DOAN, Adam ČERNÝ, Luki POKORNÝ