mistrovské utkání mimoň - cvikov 2:1 (1:0)

Hezký úterní podvečer. Dnes jsme odehráli odložené utkání v Mimoni. Jak jsem se zmínil v předešlém článku, tento soupeř nás měl prověřit. Měl sebevědomí už před utkáním, ale my jsme šli do zápasu s tím, že nemáme co ztratit a rozhodně jsme se nechtěli vzdát bez boje. A to se také ukázalo. V první půli jsme ukázali, že se nemusíme bát, že kluci z Mimoně jsou také jen z masa a kostí. Dvakrát se pokusili projít přes naší "skálu" Petra KUČERU, a tvrdě narazili. Čtvrt hodiny se nic nedělo, až si na půlící čáře naši středopolaři dávali přednost a bylo zle. K míči se dostal hostující hráč, prošel středem pole a bylo to 1:0. Branka mrzí o to víc, že jsme to soupeři dost usnadnili. Po inkasované brance se hra odehrávala většinou od vápna k vápnu. To co nezastavil Petr KUČERA, to chytil náš brankář Mára ŽUCHA. My jsme si nevypracovali žádnou gólovku. Do druhé půle jsme nastoupili něco udělat s výsledkem. Začátek patřil nám, soupeře jsme přitlačili, najednou ti sebevědomí kluci, kteří si mysleli, že jasně vyhrají, poznali, že to s námi nebudou mít tak snadné, a že i oni jsou chybující. Převzali jsme iniciativu, dokázali jsme udržet míč ve středu pole a přišly i první šance. Po chybě hostujícího brankáře, který chytil míč do rukou, mimo pokutové území, jsme kopali přímo kop. Míč si postavil Kuba SILNÝ, a krásnou střelou vyrovnal na 1:1. A mohlo být ještě veseleji, Lukáš Pokorný (na hrotu to měl dnes těžké, ale bojoval jako lev) a po něm i Jirka Kroutil mohli vystřílet naše vítězství, leč nedali. A přišel trest v podobě inkasovaného gólu, 2:1 pro soupeře. Jak se říká, "nedáš dostaneš". To se ale v kopané stává. Kluci se nemají za co stydět. Vydali se ze všech sil, a i když dnes prohráli, tak na hřišti ukázali srdce. A to je to nejdůležitější. Kluci děkujeme.

Branka: 1x Jakub SILNÝ

Sestava: Marek ŽUCHA, Tadeáš SEDLÁK, Petr KUČERA (C), Radek VANČURA, Jirka KROUTIL, Míša TÍMA, Jakub SILNÝ, Míša DOAN, Lukáš POKORNÝ, Tadeáš TÍMA, Honza HRŮZA, Dan ZIGUŠKA