mistrovské utkání cvikov - stráž pod ralskem 1:1 (0:0) 10:9 na penalty

Příjemnou deštivou neděli, sportovní přátelé. Dnes jsme odehráli mistrovské utkání proti soupeři ze Stráže pod Ralskem, věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř a předpovědi se potvrdily. Soupeř byl od úvodních minut rychlejší, aktivnější, prostě nás dvacet minut mačkal, ale žádnou stoprocentní šanci si nevytvořil. My jsme se trochu vzchopili, jak jsem už psal, asi od dvacáté minuty, měli jsme takové dvě pološance, ale žádnou jsme nevyužily. Stále se utápíme v kličkách, když už máme a hlavně můžeme vystřelit tak přijde ještě jedna klička a je po šanci. Prostě nevystřelíme a bez toho se branka dát nedá, v zakončení jsme prostě jaloví. Poločas skončil nerozhodně. V kabině jsme se řekli, že prostě musíme střílet. Druhý poločas, ale začal jako první. Soupeř nás přimáčkl na naší polovině, měl i nějaké gólovky, ale neproměnil. A najednou to přišlo, Míša TÍMA si vzpomněl, že nemá kličkovat, ale vystřelit a bylo to tam. GÓÓÓL. I když nutno napsat, že hostojucí brankář udělal chybu, ale i to se počítá. Kluci ze Stráže po inkasovaném gólu, ještě přidali. Opět jsme nestíhali, střed pole měl soupeř pronajatý, stále se na nás valil jeden útok za druhým. Ale Mára ŽUCHA, za asistence našich obránců stále odolával. Za tři zápasy na něho šla jedna střela, za to v druhém poločasu nás několikrát podržel a vychytal kluky ze Stráže. Nutno napsat, že byl dnes naší největší hvězdou. Zápas, ale ještě pokračoval, a hosté se nakonec dočkali. Srovnali na konečných 1:1. A šlo se na penalty. Hned první penaltu jsme nedali my, v poslední serii, mohl soupeř rozhodnout, ale Mára chytil. Pokračovalo se až do stavu 10:9, když soupeř nedá, vyhrajeme, a také se tak stalo. Mára vystihl směr střely a byl konec. Nesmírně těžké utkání. Soupeř byl lepší, ale to se někdy stává, že nevyhraje lepší tým. Kluci, moc děkujeme za dnešní zápas. Dnes jste poznali jak vítězství bolí.

Za týden nás čeká souboj o první místo. Jedeme do Mimoně, a to bude těžké utkání. Ale proč se vzdávat dopředu.

Branka: 1x Míša TÍMA

Sestava: Marek ŽUCHA, Tadeáš SEDLÁK, Petr KUČERA (C), Radek VANČURA, Jirka KROUTIL, Míša TÍMA, Jakub SILNÝ, Míša DOAN, Lukáš POKORNÝ, Tadeáš TÍMA, Honza HRŮZA.