jarní sezona - mistrovská utkání starších žáků FK-Cvikov

Krásný sluneční den, Vážení sportovní přátelé. První tři mistrovská utkání jsme odehráli na hřištích soupeřů, a to 31. 3. v Zákupech, 11. 4. v Žandově a dnes 14. 4. v Doksech. První dvě utkání měly z naší strany mnoho společného. Nějak jsme se ze zimního spánku ještě neprobudili, byli jsme ospalí, pomalí na míči, stále jsme hrali do plných, byli jsme v jednom chumlu, naše přihrávky, to je lepší se snad ani nezmiňovat. Ale, když se nám povedla kombinace, tak z toho byl vždy pěkný gól. Jenže takových okamžiků, bylo pomálu. Na tom faktu nic nezmění, že jsme první utkání vyhráli 6:1 (3x L. POKORNÝ, 2x J. SILNÝ, 1x P. KUČERA) a druhé v Žandově 5:0 (2x J. SILNÝ, 1x P KUČERA, 1x L. POKORNÝ). Výsledky pěkné, hra moc ne. Jak by řekl Karol Polák, byla to taková TRMA-VRMA, všichni hurááá za míčem. Říkali jsme si, co bude, až narazíme na těžšího soupeře,  ten den přišel dnes. Odjeli jsme za soupeřem do Doks, jak už jsem se zmínil, a očekávali jsme, že to bude boj. První půle začala a my se ujali hned ve druhé minutě vedení, zásluhou Lukáše Pokorného. Poté se hra odehrávala většinou na soupeřově půlce, měli jsme tlak i obrovské šance, které jsme ale zazdili. Jednou Lukáš Pokorný a podruhé Jirka Kroutil. V 18. minutě pěkně přihrál při pravé lajně Míša Tíma Ondrovi Novotnému, ten si navedl míč do středu hřiště, na svou levou, a krásnou střelou zvýšil na 2:0. Moc pěkné. Ve 24. a 33. minutě si vše vynahradil Jirka Kroutil, který zužitkoval naší povedenou kombinační souhru. Myslím, že to byl z naší strany nejlepší první poločas. Musím pochválit našeho brankáře, soupeř měl jednu stoprocentní šanci, ale Mára Žucha nedovolil soupeři upravit skore. V šatně jsme si řekli, že budeme hrát zodpovědně, nebudeme bláznit, prostě si v klidu zahrajeme fotbal. A co se stalo, pravý opak. Naše souhra vázla, přihrávky nikde, první dotek s balonem - hrůza. A přišel trest. Nepokryli jsme soupeře na naší půlce, protihráč vystřelil, my jsme jen koukali, nikdo neblokoval střelce a bylo to 1:4. Našemu brankáři jsme moc v téhle chvíli nepomohli. Soupeř měl ještě jednu šanci, a to když vystřelil a Márovi vypadl míč z rukou, jenže na svém místě byl náš zadák Tadeáš Sedlák a balon stačil ještě vykopnout. Potom už jsme se zase dostali do hry a přidali jsme další dvě branky zásluhou Lukáše Pokorného a Ondry Novotného. Po třech jarních kolech, máme na kontě tři výhry se skore 17:2, to není tak špatné. A musím napsat, že v tomto utkání se celkově hra zlepšila. Příští utkání sehrajeme na svém hřišti s mužstvem z Brniště. Přijďte nás podpořit. A na úplný závěr, bychom chtěli poděkovat všem fanouškům-rodičům, kteří s námi jezdí na naše venkovská mistrovská utkání. Děkujeme.

sestava: Mára ŽUCHA, Tadeáš SEDLÁK, Petr KUČERA (C), Radek VANČURA, Michal TÍMA, Ondra NOVOTNÝ, Jakub SILNÝ, Jirka KROUTIL, Lukáš POKORNÝ, Jarda DRÁPAL.

branky: 2x Lukáš POKORNÝ, 2x Ondra NOVOTNÝ, 2x Jirka KROUTIL