FK Cvikov -TJ Doksy 1:1 (1:1) penalty: 5:3 FK Cvikov postupuje do 3.kola

               Ještě několik minut před zápasem jsme museli řešit sestavu s ohledem na to, jestli všichni stihnou díky pracovnímu vytížení dorazit, nakonec se to povedlo a tak jedinou velkou komplikací zůstal fakt, že jsme neměli pro tento zápas k dispozici brankáře a chytat musel stoper Červenka a nevedl si špatně a nakonec se stal hrdinou zápasu. Do zápasu jsme šli s vědomím kvality soupeře s defenzivní taktikou, dobře jsme se pohybovali, zmenšovali hřiště a zahustili prostor a to tak, že se hosté v prvním poločase nedostali do jediné šance. Naopak jsme to byli my, kteří jsme mohli skórovat třikrát.  V poli byla hra celkem vyrovnaná. Již v 8. minutě si dobře hrající Kutloch  navedl míč na střed hřiště a krásnou střelou do šibenice z 25 metrů překvapil asi všechny na stadiónu a hlavně hostujícího brankáře a bylo 1:0. Další branku jsme mohli vstřelit ve 22. minutě, kdy šel sám středem hřiště na branku Kuběj, kterému trochu selhalo zpracování a už se mu nepodařilo prostřelit hostujícího brankáře. Bohužel snad jediná přímá střela hostů na branku skončila v síti, když se trefil z 30 metrů z trestného kopu Vaňátko a bylo vyrovnáno. Ve 38. minutě se nám povedla zahrát výborně standartka, kdy po centru Bobeláka si ve vápně výborně zpracoval míč Kuběj, ale to podstatné trefit branku se mu z několika metrů nepovedlo. Druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako první, my jsme měli pár náznaků šancí, ale nic vážného. U nás měl ještě slušnou šanci v 73. minutě Vacek a hosté nastřelili v závěru v 87. minutě břevno. Nakonec tedy musely rozhodnout penalty, ze kterých jsem měl obavy vzhledem k absenci brankáře, ale Martin Červenka odchytal velice slušně celé utkání a jemu jedinému se také povedla chytit v závěrečném rozstřelu penalta. My jsme proměnili všechny a tím postupujeme do dalšího kola. Penaltu proměnili Bobelák, Jirák, Kuběj, Vacek a Paštika. Klukům bych chtěl poděkovat za to, že si nakonec dokázali zařídit volno takto brzy v týdnu a dorazili na zápas. Tentokrát je musím pochválit jak za nasazení a bojovnost, tak i za předvedenou kvalitní hru a věřím, že si ji přineseme i do mistrovského utkání. Penalty to už je vždy spíše loterie, ale myslím, že jsme měli v samotném utkání více šancí než hosté a postoupili nakonec zaslouženě.